Bu yapıtla ilgileniyorsanız, lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Konuyla ilgili sizinle en kısa sürede irtibata geçilecektir.

Bilmeden
tuval üzerine yağlıboya, 250 x 175 cm, 2009

  • Bilmeden
  • Bilerek
  • H1N1
  • Drop Zone
  • The Cleaner
  • E-mitation serisi
  • E-mitation serisi
  • E-mitation serisi

ShContemporary'09

Ansen, Serkan Adın, Mehmet Güleryüz

09 Eylül - 13 Eylül 2009

ShContemporary'09 

(Şanghay Asya Pasifik Çağdaş Sanat Fuarı)

 

Dünya sanat merkezlerinden Şanghay'da gerçekleşen ShContemporary'09 (Asya Pasifik Çağdaş Sanat Fuarı), 30 farklı ülkeden 140 galeriye ve 15,000'den fazla koleksiyoner, sanatçı, kürator ve sanatsevere 9-13 Eylül tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

 

ShContemporary'09 Fuarının üçüncü yılında x-ist, Türk çağdaş sanatının geldiği noktayı bir kez daha tüm dünya ile paylaşacağı bir sanatçı yelpazesiyle fuara katılıyor. Usta Mehmet Güleryüz ve iki genç yetenek Ansen ve Serkan Adın'ın yapıtlarının sergileneceği fuarda x-ist, Asya pazarındaki varlığını tescilliyor.

 

x-ist'in Fuara taşıdığı yelpazenin usta sanatçısı Mehmet Güleryüz "Bilerek" ve "Bilmeden" adlı yağlıboya yapıtlarında, bilincin ve bilgilenmenin yüzeyselliği üzerine evrensel insanlık hallerini resmediyor.

 

Fuara "Drop Zone", "H1N1" ve "The Cleaner" adlı yapıtlarıyla katılan Ansen, CIGE 08 (Pekin, Çin) Fuarı, 2009 yazında gerçekleşen Sakshi Galeri (Taipei, Tayvan)'deki uluslar arası serginin ardından Asya'da üçüncü kez yapıtlarıyla adını duyuruyor olacak.

 

Serkan Adın, kadın bedeninin tuval üzerindeki fotoğrafik izdüşümü ile kadınlığa bakışı sorguladığı "E-Doll Serisi" nin ardından bu kez, ShContemporary'09'da popüler Çin figürlerine ironik bir göndermede bulunduğu "E-mitation Serisi"ndeki üç yapıtla izleyiciyle buluşuyor.

 

ShContemporary'09, "Koleksiyoner Gelişim Programı", "Keşifler", "Platform" ve "En İyi Galeriler" başlıkları ile sunulan dört ayrı bölüm ile yeni oluşumlara olanak sağlamayı hedefliyor. Keşifler bölümü, çağdaş sanatın tanımını sorgulayan halka açık konuşmalar, tartışmalar ve son yıllarda göze çarpan uluslararası sanatçıların işlerinin bulunduğu sergiden oluşmakta.E-Katalog

E-Katalog için tıklayınız