18082018141010dscf4776_kopya.jpg
Bu yapıtla ilgileniyorsanız, lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Konuyla ilgili sizinle en kısa sürede irtibata geçilecektir.

Siz De En Güzel Duyguların Katili Siniz
Modelaj hamuru üzerine yağlı boya (Detay), 60x70 cm, 2018

 • Siz De En Güzel Duyguların Katili Siniz
 • Reality is a prison II
 • Fortune favors the bold
 • Follows
 • Ekmek Adası I
 • Ekmek Adası III
 • Macba Museum, Barselona
 • Kadın Heykelciği (Sevgili)
 • Sıradan Bir Gün
 • Ekmek Adası II

Contemporary Istanbul'18

Stand No: A1-122

20 Eylül 2018

x-ist, 20-23 Eylül tarihleri arasında 13. kez gerçekleşecek olan Contemporary Istanbul Fuarı’na; Ali Bilge Akkaya, Ansen, Burçin Başar, Cem Dinlenmiş, Erkut Terliksiz, Hüseyin Arıcı, Murat Palta, Seda Hepsey, Tayfun Gülnar ve özel proje alanında Emin Mete Erdoğan ile galeri bünyesine bu yıl katılan Aylin Zaptçıoğlu ve temsilini üstlendiği Serkan Yüksel ile katılıyor.

Fuarda sergilenmek üzere hazırlanan eserlerin yer aldığı özel bir seçkiyle A1-122 No’lu standda izleyicileri her yıl aynı konumda karşılayan x-ist, ana standın içerisine dahil edeceği solo proje alanında ise bu yıl Emin Mete Erdoğan’ın eserlerini sergiliyor.

"Nuh Tufanı günümüzde yaşansa nasıl bir manzara ile karşılaşırdık?" sorusuna hazırladığı alternatif yanıtlarla üçüncü kişisel sergisi “The Flood”ın devam niteliğindeki eserlerini izleyiciyle buluşturan Emin Mete Erdoğan, tuval, kağıt üzerine akrilik ve mürekkep çalışmalarının yanı sıra polyester döküm heykel ve rölyeflerinden oluşan, kapsamlı bir seçki sunuyor. İnsanın evrenin merkezinde olma ve tüm canlılara hakim olduğunu sanma yanılgısı üzerine alternatif manzaralar kurgulayan Emin Mete Erdoğan, aklı temsil eden formlara ve yanyana gelmesi mümkün olmayan hayvan figürlerine yer verdiği Sümer tabletlerini referans alan rölyefleriyle bugünün dünyasını ait bir kayıt oluşturuyor.

Fotoğraflarında estetik mükemmeliyetin izini süren Ali Bilge Akkaya, güncel meseleler üzerine oluşturduğu sahneleri bu kez farklı bir kadrajda sunan Ansen, yeni bir düzen ararken yaratılan kaosu metal ve tuval yüzeylere taşıyan Burçin Başar, kendi çocukluğunun estetik kodlarını kamusal mekanlar üzerinden irdeleyen Cem Dinlenmiş, gerçeklik algısını bozan Hüseyin Arıcı, klasik minyatür formunu edebiyat ve sinema kültleriyle illüstrasyonlarında harmanlayan Murat Palta, ilk kez sergilenecek olan desenleriyle Seda Hepsev, yarattığı yeni kaotik dünya tasvirleriyle Tayfun Gülnar ve yeni sezonda x-ist tarafından temsil edilen Aylin Zaptçıoğlu ve Serkan Yüksel’in, eserlerinden oluşan özel seçkiyi Contemporary Istanbul’da x-ist’in A1-122 No’lu standında izleyebilirsiniz.