Bu yapıtla ilgileniyorsanız, lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Konuyla ilgili sizinle en kısa sürede irtibata geçilecektir.

O, Russet Witch!
C-print on Kodak lustre paper, 80 x 124.5 cm, 3 ed. + 1 AP; 100 x 155.5 cm, 3 ed. + 1 AP, 2016

  • O, Russet Witch!
  • Adi Goodrich and her 1988 Chevy Cavalier
  • Phoot Camp
  • The Shell House, Isla Mujeres, Mexico
  • Zelly and Corinne
  • Zelly

Fact and Fiction

Ryan Schude

23 Kasım - 23 Aralık 2017

Ryan Schude’nin x-ist’te gerçekleşen ikinci kişisel sergisi ‘Fact & Fiction’, 23 Kasım- 23 Aralık tarihleri arasında izleyiciyle buluşuyor.

 

Fotoğraflarında izleyiciyi içine sürükleyen sahneler kurgulayan Ryan Schude, 15 yıldır üzerine çalıştığı ‘Tableaux Vivants’, ‘Them & Theirs’ ve ‘Portraits’ isimli serilerinden oluşturduğu çarpıcı bir seçkiyle x-ist’teki ikinci kişisel sergisini gerçekleştiriyor. 

 

Yaşayan resimler anlamına gelen ve sanatçının x-ist’te açtığı ilk serginin de adı olan ‘Tableaux Vivants’, sanatçının kimi zaman hafızasında yer eden çarpıcı anları üzerinden belki yıllar geçtikten sonra tekrar kurguladığı ya da oluşturmak istediği hikayeler için mekan, set ve karakterleri stilize ettiği sahnelerden oluşuyor. Her biri farklı hikayeler sunan bu sahneler, karakterlerin ve mekanın birbiriyle ilişkisine bağlı olarak da şekilleniyor. ‘Them & Theirs’ serisine 2001 yılında başlayan sanatçı, araçlar ve onların gerçek sahipleriyle, mekan ve kurguyu birlikte belirledikleri, öyküsel bir dile sahip sahneleri izleyiciye sunuyor. ‘Portraits’, özellikle ‘Tableaux Vivants’ serisindeki sahnelerde öne çıkan karakterlerin ya da spontane denk gelmelerin sonucu, hikayeyi özne üzerinden anlatmaya odaklandığı portrelerden oluşuyor. Sanatçının, farklı mekanlarda ve zaman dilimlerinde genişlemeye devam eden; gerçeğin ve kurgunun doğal bir akışta iç içe geçtiği 3 serisinden özel bir seçkiyle oluşturduğu ‘Fact & Fiction’ sergisi, 23 Aralık’a kadar x-ist’te görülebilir.

 

 E-Katalog